Hetki huolille - Keskustelukortit

36,90 € OVH: 39,90 €
Tilattavissa
SKU
9789523705678

Hetki huolille - Keskustelukortit on suunniteltu vaikeiden tilanteiden vuorovaikutukseen

Hetki huolille - Keskustelukortit

Kun lasta tai nuorta huolestuttaa, keskustelun aloittaminen voi olla vaikeaa etenkin, jos huolta on hankala pukea sanoiksi.

Hetki huolille -keskustelukortit on suunniteltu tukemaan vuorovaikutusta tilanteissa, joissa lapsen tai nuoren on vaikea kertoa mieltään painavista asioista tai aikuisen ottaa ne puheeksi. Korttien puhuttelevat kuvitukset ja minämuotoon kiteytetyt tekstit johdattelevat keskustelemaan muun muassa ihmissuhteisiin, kehoon ja mieleen liittyvistä huolista. Mukana on myös keskustelun tukikortteja, joissa kerrottujen kysymysten ja vinkkien avulla esiin tullutta asiaa on helppo lähteä purkamaan yhdessä.

Julia Jokiniemi (PsM) on psykologi ja psykologian opettaja, joka työskentelee lasten, nuorten, perheiden ja kouluyhteisöjen tukena. Sosiaalipsykologi Roosa Tähtinen (YTM) on sosiaalipsykologi, joka työskentelee mielenterveysviestinnän parissa ja kuvittajana.

Lisätietoja
Kirjailija / Artisti Julia Jokiniemi, Roosa Tähtinen
Formaatti 48 korttia
Julkaisuvuosi, julkaisija 2025 Santalahti-kustannus
Tästä kiinnostuneet katsoivat myös
  1. Kuuntelijan käsikirja
    Kuuntelijan käsikirja
    41,90 € OVH: 46,50 €
  2. Ihan sama rippikoululaisen kirja
    Ihan sama rippikoululaisen kirja
    17,90 € OVH: 19,90 €
  3. Juuri nyt - 365 havahtumista
    Juuri nyt - 365 havahtumista
    30,60 € OVH: 34,00 €
  4. Kouluvirsikirja sininen
    Kouluvirsikirja sininen
    16,40 € OVH: 18,20 €
Copyright 2019